Mali oglasnik Portal SD Trafika Marketing Grafička djelatnost Izdanja
[Povratak na naslovnu stranu]
ponedjeljak, 28.6.2004.
  novosti
teme dana
ekonomija
sport
kultura
mozaik
crna kronika
  dalmacija
split
županija
zadar
šibenik
dubrovnik
bih
  pressing
feljton
kolumne
osmrtnice
zadnje vijesti
  impresum
kretanje brodova
  kontakt
linkovi
arhiv
e-mail adresar



 
strana 2 od 5

DESETO ZADARSKO KAZALIŠNO LJETO

Za otvaranje - Mrvica

Koncertom svjetske pijanističke zvijezde Maksima Mrvice u ponedjeljak 28. lipnja počinje Zadarsko kazališno ljeto. Na Trgu pet bunara, gdje se koncert održava s početkom u 21,30 sati, Mrvicu, koji predstavlja svoj novi CD - The piano player, slušat će gotovo 1400 ljudi. Kako je riječ o svečanom otvaranju Ljeta, podijeljeno je nešto manje od sto Ples malih polaznica Baletnoga studijapozivnica, a 1280 karata po cijeni od 100 i 120 kuna je rasprodano.
U svom desetom izdanju Zadarsko kazališno ljeto, koje traje do 15. srpnja, donosi još pet glazbenih programa te devet kazališnih predstava, među njima i premijeru jedinoga zadarskog profesionalnog ansambla, onog Kazališta lutaka. U crkvi sv. Dominika, u subotu 3. srpnja, zadarski lutkari izvode Ljubav u gradu noći po Cortu mlade redateljice Morane Foretić. Zadarske amaterske snage zastupljene su s tri programa - Kazališna udruga Igrajmo se izlazi s predstavom Poučak o suglasnosti koju je prema B. Brechtu režirala Iva Burčul, a Lea Dujić izvodi monodrame Medeja i Ispovijest kurve u ludnici u režiji Ivice Antića. U dramskom su programu još najavljeni Teatar Exit i Barutana Osijek s To samo Bog zna, Željko Vukmirica i Mr. Single, teatar Epilog sa Zlatnom punicom, Gradsko kazalište mladih Split s komedijom Biž´ća, ne motaj se gola i Madhouse theatre company koji će ponoviti, u Zadru ove zime izvrsno prihvaćenu predstavu Shakespeareova sabrana djela - skraćena.
Glazbeni dio, naslovljen Festival suvremene glazbe donosi od 12. do 15. srpnja iz dana u dan šest koncerata. Otvara ga Croatin guitar Quartet s programom od klasike do jazza, a u nastavku večeri na istome mjestu, u Providurovoj palači, ide i jazz koncert Tony Pancella & Beppi D´Amato. Potom dolaze Matija Dedić, Massimo Savić & friends s Johny Hartman Song Book, pa The Bastardz Go Jazzy i Clubbing night te na kraju Tamara Obrovac i Transhistria ensemble. Osim crkve sv. Dominika, ovogodišnji se programi Zadarskoga kazališnog ljeta održavaju na dva otvorena prostora, u Lapidariju Narodnog muzeja i dvorištu Providurove palače.

D. MEZIĆ

 

NA ZAVRŠNOM KONCERTU U SPLITSKOM HNK

Zaplesale male balerine

SPLIT - Polaznice dječjega Baletnog studija pri splitskom HNK zaplesale su kazališnom scenom na završnom koncertu koji tradicionalno priređuju povodom kraja školske godine.
Male balerine od 6 do 18 godina, njih čak 170 koliko ih broji ovaj studio, pokazale su roditeljima i prijateljima što su naučile u studiju pod paskom svojih voditeljica: pedagoginje Dunje Njegovan te baletnih solistica Marijane Marević-Muslim, Sanje Neveščanin, Korane Bilan, Albine Rahmatuline i Tanje Cvitanović.
Mnoge male balerine prvi put su stale na prste na velikoj sceni splitskog HNK, razbivši tako led za neke od budućih baletnih predstava u kojima će zasigurno imati svoje uloge. Publika je plesačice nagradila pljeskom, a fotoaparati su neumorno bljeskali.

 
Još u rubrici:
 


18. EUROKAZ
Pornosimulacija i plesna harmonija


U KINU "CENTRAL" POČEO 9. SPLIT FILM FESTIVAL
Dobar znak za nastavak


MEĐUNARODNI DJEČJI FESTIVAL U ŠIBENIKU
Zaigrani divovi i dinosauri


KNJIGE BAKLJE U ARHIVIMA (RASPRAVE O HRVATSKOJ KNJIŽEVNOSTI)
IVICE MATIČEVIĆA, ZNANJE, ZAGREB, 2004.

Protiv zaborava i nemara


 


 

Voditelj Internet odjela: Augustin Gattin
Internet podrška: Sistemi.hr
© Sva prava pridržana: SLOBODNA DALMACIJA, 1999-2007.

 

 
 
print verzijapošalji e-mailomidi na naslovnicuidi na naslovnicu 2/5