Mali oglasnik Portal SD Trafika Marketing Grafička djelatnost Izdanja
[Povratak na naslovnu stranu]
ponedjeljak, 20.10.2003.
  novosti
teme dana
ekonomija
kultura
mozaik
crna kronika
  dalmacija
split
županija
zadar
šibenik
dubrovnik
bih
  pressing
feljton
kolumne
osmrtnice
zadnje vijesti
  impresum
prometni vodič
kretanje brodova
mali oglasi
  kontakt
linkovi
arhiv
e-mail adresar



 
strana 1 od 5

SKANDALI I DALJE JE NEIZVJESNO HOĆE LI REPORTAŽE IZ MALEZIJE UGLEDATI SVJETLO DANA U PROGRAMU HTV-a

Silviji Luks prijeti - otkaz?

Ja sam na HRT-u bila i prije Kristića, a jamčim vam da ću biti i poslije njega. Nema šanse da ja dobijem otkaz! Ako se moje reportaže neće emitirati na HTV-u, spremna sam ih ponuditi drugim televizijama, ali garantiram da će svi materijali biti objavljeni na HRT-u, a Kristić može dubiti na glavi - poručuje poznata HTV-ova novinarka, zbog čijih sukoba s nadređenim urednikom, u konačnici ispaštaju program i gledatelji

piše Saša JADRIJEVIĆ-TOMAS

Više nego neugodna sapunica između HTV-ove novinarke Silvije Luks i Nikole Kristića, nadređenog joj urednika, i dalje se živopisno nastavlja. I dalje je, dakle, neizvjesno hoće li njeni materijali snimljeni u Maleziji biti emitirani u "Brisanom prostoru" ovog četvrtka, jer je to Kristić izričito zabranio, usprkos činjenici da su neke snimke na Televiziji ocijenjene – ekskluzivnim! U prisavskim kuloarima čujemo i kako bi, nakon internog disciplinskog postupka, poznata TV novinarka mogla dobiti i - izvanredni otkaz!
- Ja sam na HRT-u bila i prije Kristića, a jamčim vam da ću biti i poslije njega. Nema šanse da ja dobijem otkaz! Ako se moje reportaže neće emitirati na HTV-u, spremna sam ih ponuditi drugim televizijama, ali garantiram da će svi materijali biti objavljeni na HRT-u, a Kristić može dubiti na glavi. Ja sam tamo išla na račun malezijske vlade i HRT praktično nije imao nikakvih troškova, a sad me se ovako maltretira. Konferencija u Kuala Lumpuru, na kojoj su bili državnici islamskog svijeta, što je oko milijardu i 300 milijuna ljudi, bio je svjetski događaj broj jedan, a naša javnost ništa ne zna o tome. Ja sam bila i veleposlanica, pa znam da će izbiti diplomatski skandal ako se ne emitiraju intervjui s malezijskim ministrom vanjskih poslova i predsjednikom njihove vlade, to više što je Malezija presjedateljica Organizacije islamskih zemalja - ističe vidljivo uzrujana Luks, s kojom smo u nekoliko navrata razgovarali dok je bila u Maleziji, u kojoj je nepotrebno doživljavala neugodnosti pred kolegama novinarima.
Više od 2000 novinara iz cijelog svijeta, koliko ih je, naime, pratilo konferenciju, bilo je svjedokom ponižavajuće činjenice da Silvija Luks nije imala svoga snimatelja, ni kameru, pa je morala doslovno moliti kolege sa svjetskih postaja da joj nešto snime! Nakon pritiska, a i mimo Kristića, kako nam kazuje Luksova, Televizija joj je u zadnji čas unajmila kamermana, ali ipak prekasno da se spasi obraz i dobije ekskluzivna izjava Vladimira Putina!
Silvija Luks se s nadređenim Kristićem prije nekoliko mjeseci "obračunala" u našim novinama, da bi se to nastavilo i nedavno u drugim listovima, a što je razljutilo Kristića, koji je sada tuži, ali i, kako nam Luksova tvrdi, zabranjuje joj da radi. Kako su nam objasnili neki od vodećih ljudi HRT-a, sukob Luksove i Kristića pokušao se izbjeći tako što je Silvija "na čuvanje" povjerena Goranu Miliću, koji je trebao dijelom voditi brigu o njenim angažmanima, što se opet pokazalo neuspješnim pothvatom, jer se, po tvrdnjama s Televizije, Nikola Kristić opet umiješao.
Kristić, pak, navodi kako je u postupku prema Luksovoj ispoštovao zakon i sve pravilnike.
No, bilo kako bilo, ova mučna afera već pomalo svima ide na živce, a najviše gledateljima, jer zbog sukoba dvoje ljudi, koji bi se trebao riješiti na Prisavlju, a ne putem malih ekrana, javnost ne zna što se događalo na najvažnijem svjetskom skupu! A netko bi za to trebao odgovarati.

   

DRAGUTIN LUČIĆ, PREDSJEDNIK HND-a:

Stanje na HTV-u je neodrživo

Glavni direktor bi takve situacije trebao rješavati, kad već vijeće HRT-a ne funkcionira. Već na sljedećoj Skupštini pokrenut ćemo pitanje međuljudskih odnosa na Televiziji, jer je ovakvo stanje neodrživo. Pitam se kako Radio uspijeva dobro funkcionirati po tim pitanjima, a Televizija ne - komentirao je predsjednik Hrvatskog novinarskog društava Dragutin Lučić, navodeći da je javna televizija lišena kontrole javnosti i umjesto da se bave dolaskom konkurencije, oni troše energiju na međusobne sukobe.

 
Još u rubrici:
 


LONDON ZAVRŠIO NAJATRAKTIVNIJI
POTHVAT POZNATOGA AMERIČKOG ILUZIONISTA
Blaine preživio 44 dana bez hrane,
ali s dosta ugroženim zdravljem


REKORDI PROF. MARIJAN BUŠIĆ,
AUTOR PROJEKTA VEZIVANJA KRAVATE OKO PULSKE ARENE
Nisam uopće ni mislio o Guinnessu


ESTETIKA SUSRET S IVOM ĆURINOM,
SPLITSKIM MASEROM KOJI LIJEČI KRALJEŽNICU, NEPLODNOST I CELULIT,
A ČIJI SU KLIJENTI MNOGA POZNATA LICA
Fani Čapaliju suzio za dva konfekcijska broja


DALMATINSKE RIČI
Spuga (spužva)


 


 

Voditelj Internet odjela: Augustin Gattin
Internet podrška: Sistemi.hr
© Sva prava pridržana: SLOBODNA DALMACIJA, 1999-2007.

 

 
 
print verzijapošalji e-mailomidi na naslovnicuidi na naslovnicu 1/5